UA
RU UA
30 Жовтня 2024, 13:20
Як родина з Донеччини покращила знання своїх дітей завдяки програмі "Освітній Суп"
Історія

Як родина з Донеччини покращила знання своїх дітей завдяки програмі "Освітній Суп"

Життя Марини Лаушкіної та її родини було цілком звичайним до повномасштабного вторгнення. Вони мали свій дім, город, роботу. Родина жила у Великій Новосілці на Донеччині. Проте війна змінила все. Вони були змушені залишити рідний край і шукати нове місце для життя. Їхню історію розповідає Східний Варіант.

Спокійне життя до війни

До війни Марина працювала в лікарні, її чоловік був енергетиком. Вони жили у своєму будинку у Великій Новосілці на Донеччині. Діти — Андрій та Евеліна — ходили до школи, де вчились на відмінно. Хлопець закінчив школу із золотою медаллю, а молодша сестра щороку отримує похвальний лист за свої знання.

Освітній Суп родина з Донеччини
Марина з дітьми. Фото надала героїня

Проте з початком повномасштабного вторгнення все змінилося: 

«Перші обстріли почалися дуже швидко. 5 березня 2022 року Росія вже стояла за 18 кілометрів від нас, і ми чули, як працює артилерія. Вже 13 березня я з дітьми виїхали на Івано-Франківщину. Через роботу чоловік залишився на Дніпропетровщині, щоб могти працювати далі. Також доглядав за батьками».

Втеча від війни

Рішення виїжджати далося непросто. Але продовжувати залишатись на Донеччині ставало тільки небезпечніше для родини. Марина з дітьми виїжджали автобусом з перевізниками. Зупинились жити на Івано-Франківщині у дитячому таборі «Сокіл», орендованому компанією ДТЕК для своїх працівників та їхніх сімей.

 «Це було безкоштовно, ми отримували харчування, і все було добре, поки це тривало, — каже Марина. — Проте потім нам довелося шукати нове місце».

Нове життя на Дніпропетровщині

Через рік родина переїхала на Дніпропетровщину до чоловіка. 

«Ми вирішили переїхати, коли лінія фронту почала зміщуватися на нашу користь, — розповідає Марина. — Але це був важкий крок». 

Вони оселилися в селі Гаврилівка, першому селі Дніпропетровської області після Донеччини. Тут вони знову натрапили на труднощі адаптації.

«Чоловік продовжує працювати енергетиком, а я не можу знайти роботу за спеціальністю акушерки, — каже Марина. — Найближчий обласний центр знаходиться за 200 км, Їхати щодня туди-сюди нереально».

Освітній Суп родина з Донеччини
Родина Лаушкіних. Фото надала героїня

Родина не отримує виплат для внутрішньо переміщених осіб, оскільки Марина працездатного віку та без роботи. Але можливості працевлаштуватись для неї тут немає.

Освіта дітей під час війни

Евеліна та Андрій продовжували навчання онлайн під час повномасштабного вторгнення.

«Наші діти добре вчаться, син закінчив школу на золоту медаль, донька теж відмінниця. Але їм бракує соціалізації, спілкування з однолітками»

Навчання онлайн стало викликом для дітей, особливо через відсутність звичного шкільного середовища, спілкування з однолітками та і загалом живого спілкування.

Програма «Освітній Суп»

Про програму «Освітній Суп» Марина дізналася випадково, її донька вивчає математику та українську мову із допомогою цієї програми. Родина бере участь у програмі вже вдруге, оскільки після першого курсу була дуже задоволена результатами навчання і тим, як вчителі працюють з дітьми і навчають їх.

«Ми беремо участь у програмі вже вдруге, — говорить Марина. — Спочатку вивчали українську мову та математику. Зараз теж проходимо курс навчання по цих предметах».

Евеліна Лаушкіна
Евеліна Лаушкіна. Фото надала героїня

Програма допомагає дітям заповнювати прогалини в знаннях та готує до майбутніх іспитів.

«Після проєкту Евеліна блиснула знаннями на останніх уроках і отримала найкращі відгуки, — розповідає мама. — Вона повторила все, що вивчила під час програми, і була найкращою відмінницею».

Навчання в «Освітньому Супі» допомагає Евеліні не лише покращувати знання, але й підтримує її психологічно. 

«Вчителі дуже дружелюбні, підхід індивідуальний. Це дуже важливо для дітей, особливо в таких умовах», — каже Марина

Освітній Суп родина з Донеччини
Фото ілюстративне. Джерело: Навчай для України

Анастасія Донська, керівниця напряму з подолання освітніх втрат ГО «Навчай для України» каже: 

«Місією «Навчай для України» є створення умов для рівного доступу до якісної освіти, незалежно від місця народження чи проживання. З початком повномасштабного вторгнення діти в усіх куточках України перестали мати безперервний доступ до освіти в безпечних умовах, через що почала зростати кількість освітніх втрат. Тож команда «Навчай для України» мала зреагувати оперативно. Ми хочемо донести кожному, що від їхнього активного включення в навчання дітей зараз, залежить наш спільний рівень добробуту в дорослому житті та конкурентноспроможність українських професіоналів на робочому ринку».

У межах програми “Освітній Суп” діти проходять 8-тижневі безкоштовні додаткові онлайн-заняття по 45 хвилин зі шкільних предметів з тьюторським підходом, які допомагають дітям підтягнути знання, та надають школярам соціоемоційну підтримку протягом участі у програмі. Більше про “Освітнійу Суп” можна дізнатись за посиланнням.

***

Робота над цим матеріалом стала можливою завдяки проєкту Fight for Facts, що реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись:
31 Жовтня Четвер
14:12

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений у першому читанні, — Шмигаль

13:59

Військові розповіли про бої у напрямку Часового Яру

13:52

Для маріупольців в Одесі проходять арттерапевтичні заходи

13:33

Бійці 12-ої бригади "Азов" отримали нагороди від Командувача НГУ Олександра Півненка (фото)

13:25

У Краматорську повідомили про зміни графіку роботи відділу Державної реєстрації актів цивільного стану

13:17

Кабмін затвердив порядок забезпечення військовослужбовців з урахуванням потреб жінок і чоловіків

13:12

У Канаді обговорили формулу миру України і звільнення полонених і депортованих осіб

12:55

Представники громад Донеччини взяли участь у проєкті щодо запобігання насильства над жінками

12:42

Окупанти знищили найстарішу школу Маріуполя

12:32

Документальний фільм "З 2014 року: жіночі історії Донеччини" покажуть у семи областях України

12:31

У Дружківці на тиждень переноситься видача гарячих обідів від Червоного Хреста

12:10

В Україні стартує безплатна "Бізнес-школа для захисників"

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: