UA
UA RU
02 Вересня 2024, 18:51
26634
"Залишившись без дому, зводять будинки для інших": як підприємці з Сєвєродонецька опановують будівництво на Хмельниччині
Історія

"Залишившись без дому, зводять будинки для інших": як підприємці з Сєвєродонецька опановують будівництво на Хмельниччині

Троє переселенців із тимчасово окупованого Сєвєродонецька займаються будівництвом комерційної нерухомості на Хмельниччині. Про те, як втративши все, приватні підприємці з Луганщини продовжили свою діяльність далеко від дому, читайте у нашому матеріалі.

Михайло Івонін, Валерій Воротінцев та Олег Яновський — жителі Сєвєродонецька, які з перших днів повномасштабного вторгнення покинули рідне місто. Кожен з них працював у різних сферах, але інколи, як вони кажуть самі, перетиналися у місті. І ось доля їх знову перетнула. Але цього разу у Хмельницькому.

Валерій Воротінцев мав мережу кавʼярень “Кофе панда”, сіті-лайти та квест-кімнати. Раніше Східний Варіант писав вже про історію молодого підприємця, з якою ви можете ознайомитися за посиланням.

підприємці з Сєвєродонецька будівництво на Хмельниччині
На фото Михайло Івонін, Валерій Воротінцев, Олег Яновський. Фото: Східний Варіант

Олег Яновський займався проєктуванням та архітектурною діяльністю в Сєвєродонецьку та в межах всієї Луганської області. На його рахунку сотні обʼєктів різної складності — від державних замовлень до котеджів. Після повномасштабного вторгнення росії, він разом із сімʼєю був вимушений залишити рідне місто та переїхати до Хмельницького. Тепер тут він будує нове життя. І нові будинки. Разом із такими ж переселенцями, як і він.

Серед них і Михайло Івонін, генеральний директор і власник Науково-дослідницького проєктного інституту “Водоочисні технології”. У цьому році, 11 серпня, було 25 років як він заснував цей інститут, який проіснував до 24 лютого 2022 року. З 1999 року вони розробляли технології, здійснювали авторський нагляд проєктів, а також на заводі при цьому освітньому закладі, виготовляли реагенти та нестандартне водоочисне обладнання. Маючи 30 всеможливих патентів, інститут, завод та 4 бізнес-центри у Сєвєродонецьку, сьогодні Михайло називає себе бізнесменом-початківцем з 30-річним стажем ведення бізнесу. 

Ухвалили рішення за кавою

Ідею будівництва запропонував Михайло Івонін. Ще на початку повномасштабного вторгнення він обдумував можливість створення модульних будинків. 

Валерій Воротінцев додає, що також вбачав перспективу в будівництві нерухомості. Оскільки робота Олега Яновського заключається якраз в проєктуванні, то рішення прийшло само собою.

“Чесно, ми думали, що просто їдемо повечеряти, а завтра кожен буде займатися своєю справою. Але після зустрічі ми поверталися з чітким усвідомленням того, яку землю під будівництво нам треба шукати”, — посміхаючись, розказує Валерій Воротінцев.

підприємці з Сєвєродонецька будівництво на Хмельниччині
Фото: Східний Варіант

У серпні минулого року, проїхавши сотні кілометрів по Хмельниччині, підприємцям таки вдалося знайти ту саму земельну ділянку із проєкту, який вони собі “намалювали”.

“Коли ми приїхали у Малиничі та побачили цей краєвид, ми сказали — якщо не побудуємо тут, то не побудуємо ніде”, — каже Олег Яновський.

підприємці з Сєвєродонецька будівництво на Хмельниччині
Фото: Східний Варіант

У вересні 2023 року підприємці придбали цю земельну ділянку, оформивши договір куплі-продажу. З того часу почалися місяці оформлення документації, договорів, обговорень.

“Було важливо оформити все послідовно, правильно, бо коли будуєш нерухомість під продаж, то покупець одразу запитає про документи. Тому спочатку ми розробили проєкт, отримали дозвіл на будівництво та слідували всім наступним пунктам, аж поки не отримали весь пакет документів”, — розповідає Олег Яновський.

І з лютого — березня вже цього року стартувало будівництво першого експериментального будинку, який вже за декілька тижнів буде готовий приймати своїх власників.

Життя на лоні природи

“Місце для спокою, відпочинку, часу з собою” — саме така ідея закладена в основу проєкту будівництва комплексу житлових будинків з деревини, яку втілюють підприємці з Сєвєродонецька. 

Це будинок, приблизно 120 квадратних метрів, з великою терасою, на яку виходять панорамні вікна. З одного боку відкривається вид на озеро, а з іншого — на зелений ліс з височезними деревами.

підприємці з Сєвєродонецька будівництво на Хмельниччині
Джерело: Східний Варіант

Якщо говорити про практичну частину будинку, то Михайло Івонін зазначає, що цей будинок буде енергоефективним. Завдяки технології, яку вони тут використовують, утеплення в 1,5—2 рази перевищує норму для наших кліматичних умов. Також майбутні власники зможуть самі спроєктувати свій будинок всередині.

підприємці з Сєвєродонецька будівництво на Хмельниччині
Фото: Східний Варіант

“Ми побудували “коробку” будинку, утеплили його, зробили шумоізоляцію, облаштовуємо барбекю-зону, укладаємо газон, робимо озеленення території, а внутрішні роботи — це вже справа самих власників Ми можемо дати лише ідеї, як би це виглядало. У кожного свій смак, свій дім мрії”, — говорять підприємці. 

Побудують ще 7 будинків

Як тільки перший будинок отримає власника, переселенці почнуть заливати фундамент для нових будинків.

підприємці з Сєвєродонецька будівництво на Хмельниччині_06
Фото надав Валерій Воротінцев

“Будівництво наступних будинків буде вже простішим і швидшим. По-перше, тепер ми маємо вже всі необхідні документи. По-друге, ми отримали досвід, якого раніше ні в кого з нас не було. І найголовніше — отримали задоволення від результату, бо він вражає. Ми впевнені, що ці будинки знайдуть відгомін у серцях клієнтів. Адже ми робили їх, як для себе. Так, як будували б свій новий дім”, — підкреслили підприємці.

***

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись:
Фоторепортаж

"Якщо до весни дожили – значить, все буде добре": у що вірять і як живуть мешканці прифронтового Добропілля

Рішення

Створюють робочі місця для людей з інвалідністю: як на Київщині працює соціальне виробництво з Краматорська

Історія

«Лабораторія Нуль відходів», або як маріупольська екоорганізація покращує освіту студентів

Розбір

Кинуті напризволяще? Як трансформація Мінреінтеграції вплинула на мешканців ТОТ

Фоторепортаж

«Обʼєднуємо наших»: як Центр Життєстійкості Нікольської громади підтримує переселенців у Києві

Важливо

На межі виживання. Яка доля самотніх маломобільних та людей з інвалідністю під час повномасштабної війни

Розбір

Як новозареєстрований ФОП підряди на Донеччині отримував

Репортаж

«Дають знання, які рятують»: як працює Центр єдності та національного спротиву Донецької області

02 Квітня Середа
20:43

Ексклюзив Східний Варіант нагадує, як зберегти зв’язок із ТОТ у разі блокування Telegram

19:00

Ексклюзив Дочка Романа Шухевича Марія розповіла Східному Варіанту про дитинство на Донеччині

18:40

Загарбники оцінили квадратний метр житла в "днр" і "лнр" у 107 тисяч рублів

Загарбники оцінили квадратний метр житла в "днр" і "лнр" у 107 тисяч рублів
18:03

Ексклюзив В адміністрації розповіли, чи загрожує Покровську гуманітарна криза

В адміністрації розповіли, чи загрожує Покровську гуманітарна криза
17:59

У Краматорську на Донеччині горіла Audi (фото)

17:38

За державну зраду заочно судитимуть двох співробітниць виправної колонії в окупованому Маріуполі

17:19

В окупованому Донецьку з кранів тече коричнева рідина

16:59

Від початку доби на фронті відбулося вже 133 бойових зіткнення: подробиці від Генштабу ЗСУ

16:55

Ексклюзив На Донеччині розширили зону примусової евакуації сімей з дітьми на 11 населених пунктів

На Донеччині розширили зону примусової евакуації сімей з дітьми на 11 населених пунктів
16:39

В окупованому Маріуполі виявили спалах пташиного грипу

16:20

Правоохоронці Донеччини викрили ексзаступника командира військової частини та його підлеглого у зловживанні службовим становищем

16:00

Фоторепортаж "Якщо до весни дожили – значить, все буде добре": у що вірять і як живуть мешканці прифронтового Добропілля

"Якщо до весни дожили – значить, все буде добре": у що вірять і як живуть мешканці прифронтового Добропілля

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: