185 учасників бойових дій з Луганщини придбали житло за рахунок державних коштів
На Луганщині провели засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при облдержадміністрації.
Про це повідомили у Луганській ОВА
В Луганській області, станом на 1 січня поточного року, перебувало на обліку сім осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та члени їх сімей, а також 891 внутрішньо переміщена особа-ветеран, повідомили під час засідання.
На початку листопада здійснено зарахування коштів субвенції 595 внутрішньо переміщеним особам-ветеранам, а також членам їх сімей, які повторно перемістилися після початку повномасштабної війни з територій, на якій ведуться бойові дії.
На сьогодні з них вже придбали житло 185 учасників бойових дій, одна дружина загиблого військовослужбовця та одна особа з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи.
Робота за цим напрямом триває, оскільки отримувачі компенсації мають право придбати житло протягом дії режиму воєнного стану та протягом 6 місяців після його скасування. Крім цього, Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» передбачено 5,35 млрд грн, що дозволить забезпечити 100% потреби.
На рівні області діє Обласна комплексна цільова програма підтримки внутрішньо переміщених осіб на період до 2025 року, заходами якої здійснюється також підтримка ветеранів війни.
Нещодавно голова обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор дав доручення актуалізувати місцеві програми підтримки соціально незахищених верств населення, внутрішньо переміщених осіб та ветеранів війни, членів сімей загиблих ветеранів на 2024 рік.
У поточному році територіальними громадами області затверджені програми соціального захисту населення зазначеної категорії громадян, на здійснення яких за рахунок коштів місцевих бюджетів передбачено фінансування більше ніж 90,5 млн грн.
У 19 громадах області створені окремі програми соціальної підтримки для військовослужбовців, ветеранів війни, Захисників/Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників/Захисниць України.
Водночас в інших семи громадах (Біловодській, Білокуракинській, Кремінській, Міловській, Нижньотеплівській, Новопсковській та Троїцькій) передбачені заходи соціальної підтримки для вказаних категорій в програмах соціального захисту населення мешканців громади.
Оскільки не всі громади мають достатні бюджети, було презентовано залучення міжнародних грантів для надання соціальних гарантій ветеранам.
Також: переселенці з Луганщини на Житомирщині отримали 200 продуктових наборів
Також: нове житло від держави: історії жительок Донеччини, які скористалися програмою "єВідновлення"